Wyniki i Relacja z Pucharu Kazimierza Jędrasa 2023

Relacja z Otwartych Zawodów Spinningowych o Puchar Kazimierza Jędrasa

Tym razem w dniu 30.10.2023 r. spotkaliśmy się na Otwartych Zawodach Spinningowych o Puchar Kazimierza Jędrasa ,dzięki uporowi jednego z naszych kol. Bartłomiej Kaczmarek zawody kolejny raz odbyły się w miejscu gdzie w czasie zawodów wędkarskich zmarł Kazimierz Jędras- prezes koła PZW przy WSK Kalisz ,długoletni działacz Okręgu PZW w Kaliszu, czyli rzeka Warta w miejscowości Dębno. Głównym organizatorem i sponsorem zawodów było koło PZW przy WSK Kalisz które zapewniło dla uczestników , również transport autokarowy na zawody .

Swoją nieodzowną pomoc zapewnił Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Kaliszu prowadząc sekretariat zawodów i profesjonalną obsługę sędziowską . Sędzią głównym był sędzia klasy krajowej kol. Jan Żurek a sekretariat prowadził kol. Bogdan Turkowski. Gościem specjalnym, który również uczestniczył w zawodach był wybitny spinningista, były zawodnik, zwycięzca Grad Prix Polski w spinningu, wieloletni trener kadry narodowej w spinningu kol. Robert Taszarek .

Frekwencja tego dnia dopisała do rywalizacji stawiło się 73 zawodników z różnych kół nie tylko z Okręgu PZW Kalisz ale również z Okręgu PZW Poznań ,Konin. Nie zabrakło również najmłodszych zawodników ..............ale wszystko po kolei.

W czasie potwierdzenia udziału na każdego czekała kawa ,herbata, ciasta. Każdy z uczestników otrzymywał tzw. pakiet startowy (karta startowa, mata gdyż były to zawody na żywej rybie czyli złowione ryby po zrobieniu zdjęcia wracają do wody . Następnie rozpoczęcie zawodów , przywitanie uczestników i przedstawienie osoby zmarłego kol. Kazimierza Jędrasa ,następnie uczczenie minutą ciszy i propozycja dla chętnych zapalenie znicza nad wodą przy obelisku upamiętniającym śmierć Kazia Jędrasa. Dalszą część poprowadził sędzia główny zawodów przedstawiając regulamin zawodów i odpowiadając na pytania zawodników.

I się rozpoczęło , ponad 5 godz. zmagań -rzeka Warta wraz z jej dorzeczami i wylewami. Tego dnia dominowały szczupaki i okonie - 32 zawodników z rybą to dobry wynik. Na zakończenie na wszystkich czekał gorący żurek, kiełbasa przygotowywany przez Kolegów z koła PZW przy WSK Kalisz, napoje, furorę zrobił chleb ze smalcem i ogórek, wszystko to dzień wcześniej przygotowywał nasz Kolega Bartek Kaczmarek i jak słychać było wszystko przepyszne. Następnie przyszedł czas na podsumowanie dla najlepszych pamiątkowe puchary i upominki od koła PZW WSK Kalisz i firmy SIEK. Dodatkowo upominek dla najstarszego uczestnika zawodów firmy Jaxon - kol. Romek Filipiak z PZW Poznań-48 rocznik i za największego okonia zawodów -30,7 cm - kol. Mikulski Sebastian z koła PZW Śrem

Wyniki:

1.Jacek Nowak -Klub Jar-Fish-5250 pkt.

2.Mateusz Rogoziński -Klub Jar-Fish-4700 pkt.

3.Adrian Krajewski-koło PZW Pasja w Kaliszu-4660 pkt.

Największa ryba zawodów szczupak 91cm- Nikodem Szuleta (junior) z koła PZW WSK Kalisz -dodatkowy puchar i upominek , a także zestaw własnoręcznie wykonanych błystek od gościa specjalnego zawodów kol. Roberta Taszarka

Puchar przechodni koła PZW przy WSK Kalisz-Nikodem Szuleta-2800 pkt.

Dla każdego juniora wręczono czapeczki od jednego ze sponsorów firmy Jaxon za udział.

Więcej wyników na załączonym zdjęciu.

Na koniec w imieniu organizatora chcę podziękować za udział i koleżeńską ,wspaniałą atmosferę, dziękuję Okręgowi PZW w Kaliszu za pomoc i wsparcie ,firmie Jaxon, firmie Siek za wsparcie, Wiadomością Wędkarskim za patronat medialny ,Okręgowi PZW w Poznaniu za możliwość organizacji zawodów, kolegom z WSK Kalisz za pomoc w organizacji (Bartek, Irek, Sławek, Piotrek) - dzięki, a także wszystkim którzy przyczynili się do tych zawodów, poprzeczka podniesiona wysoko.

Do zobaczenia za rok

Przemysław Górka